20306 příspěvků (zobrazeno 12601 až 12650) od 04.01.2015 do 23.06.2026, založil/a LuMi
řadit dle data
17:48:28 21.02.2019
Milan 136
Dnes jsem dělal O3 RS s najetými 304 000 km a vypadala a jela úplně normálně.
Pořád mi to nějak nesedí s tím, že se to po kilu rozpadne
14:04:55 21.02.2019
dragon_cb_cz
-> suri: -> Jarda/felda: -> StepaNoFUN: -> Nwkt: Díky všem. A nějaký tip na ověřeného dodavatele, kde je rozumná šance, že nedostanu fake? Pochopitelně můžu jít do Kelly, ale to už to rovnou můžu objednat v autorizáku... bral bych asi ATE.
18:30:36 20.02.2019
Nwkt
-> dragon_cb_cz: Vodítka, jinak nic
17:34:02 20.02.2019
StepaNoFUN
-> dragon_cb_cz: Pastu ATE (www.automobilovedily24.cz
/ate/954950?gshp=1&... na čepy, jinak vše jen vyčistit.
Případně nějakej mazací sprej (používám většinou suchej teflon) pod manžetku před zamáčknutím pístku.
tie čo idú do gumy na koncerne ale aj kovoé mažem pastou na to určtenou , koncernová lítiová biela čo neleptá pryž ... hlavne teda tie gumené časti iné vazelínky aj spreje na brzdy zmenia na žuvačkovú hmotu
14:13:43 20.02.2019
dragon_cb_cz
Když už se to tu řeší, tak se trochu vetřu (není to Okta, ale to je asi jedno). Při výměně brzd (kotouče, desky) , které části a čím mažete? Nikdy jsem brzdy na autě s plovoucím třmenem neřešil, ale asi mě to brzo čeká. V samotný výměně mám celkem jasno, ale v údržbě třmenu moc ne. Předpokládám, že minimálně vodící čepy asi nějakou pozornost zaslouží?
-> saskyn2: to je luxus cena.Naposled jsem bral TRW na jednickovou octu 41 pistek a jen brzdice jsem platil asi 3100 za obě strany.
20:47:04 19.02.2019
saskyn2
-> Tuner#2: Origo. Pošta není problém.
20:43:23 19.02.2019
Tuner#2 - zrušená registrace
-> saskyn2 19.02.19 09:49:10: Takže komplet brzdiče a kotvy za 3800,- a je to TRW a nebo origo? To je pěkná cena, jsem skoro o litr dráž. Uměl bys to poslat poštou? Kdyžtak doladíme SZ.
13:45:32 19.02.2019
saskyn2
-> Tuner#2: jen brzdiče. Třmeny 1000 navíc za pár
10:48:30 19.02.2019
Tuner#2 - zrušená registrace
-> saskyn2 19.02.19 09:49:10: Ještě čekám na cenu, tohle od Tebe je brzdič a kotva dohromady vše? Kotouče a desky mám nové, respektive rok staré origo na tu 1,6 to stačí bohatě.
10:11:54 19.02.2019
suri
-> saskyn2: nemá on už 258? však to má nejaký starší kus
EDIT: tak nie má malé podľa VIN , 1K0615423J a 1K0615424J môj nákup na TRW 62€ s DPH kus , to je ako zadarmo , držiaky 1K0615425P nákup 25€ s DPH / ks
-> Tuner#2: Nový TRW strmeň kde je vybrúsené logo VW AG , kupujem po 65-75€ kus , tam nie je čo riešiť , držiaky okolo 25€
07:27:44 19.02.2019
Syny
-> vhml 18.02.19 20:44:55: Hod fotku ktery misto presne myslis. Ja nikdy nic neprostrikaval a neresil a nastesti vsecko zatim cajk, ale i tak bych to mohl pri prezouvani preventivne udelat.
21:07:25 18.02.2019
vhml
Btw: nechá se nějak zjistit, jestli by šel 38mm brzdič na Sharanu nahradit nějakým tím 41mm? Ono mít na Fabii stejný brzdy jako Sharanu je fajn, ale naopak stojí pěkně za hovno
-> Tuner#2 - zrušená registrace 18.02.19 20:48:10: taky už se blíží doba kdy to celý zahodím. Na jaře musím udělat destičky, tak to nějak sfouknu při tom.
Na Fabii to dělal jen zalomeny lanovod, protože ho nějakej debil přidělal drátem k nápravnici.
-> Nwkt 18.02.19 20:49:26: Nepsali jste tady něco o kazících se motorkách s cenou brzdiče v řádech někde jinde? Ale to sem nepatří, dotaz zněl jasně.
20:49:26 18.02.2019
Nwkt
Zlatá elektrická ručka
20:48:10 18.02.2019
Tuner#2 - zrušená registrace
-> vhml 18.02.19 20:44:55: Jo to vím, tady už jsem několikrát stříkal a rozhýbával, ale je to náladové a mě to už nebaví. Jedeš 10x a nic a pak neujedeš víc jak 10km
20:44:55 18.02.2019
vhml
-> Tuner#2 - zrušená registrace 18.02.19 20:38:54: zasekne se hřídelka ručky v brzdiči. Mě to naštěstí dělá jen v mraze, tak na to musím myslet. A s každým přezouváním kol to rozhejbávám a stříknu pod gumičku.
20:38:54 18.02.2019
Tuner#2 - zrušená registrace
Takže jste měli pravdu s těma brzdama, dneska mě po roce dohnali ty zadní třmeny. Občas se prostě asi přenastaví ručka a nebo zůstane mírně viset a zadní kolo smrdělo po 15km a nedala se na něm udržet ruka.
Takže umí tu někdo komplet oba zadní třmeny i s kotvama? Je třeba ještě něco měnit? Origo či FTE a nebo něco jiného? Ty rozdíly v ceně jsou drastické.
Ale v pripade opravy sa da pouzit klasika.
napr: candy weis sedi v akryle na paradu. na narazniky vyborna volba.
-> palinator 14.02.19 18:53:00: kamarade priznam sa ze netusim aky kod.
Fungujem na kodoch od VW/Audi a tam to ide trosku inac... a aj skoda prebrate odtiene ma aj v kodovani VW... jednu z mala farieb skoda ktore pomatam dodnes je 9102 strieborna a 9910 cierna perlet...tie som lakoval do aleluja...
-> suri 12.02.19 06:57:36: aj modra tmava cislo z hlavy nedam na O1 sla dole hlavne zo strechy a kapoty...
fabrika kde co poserie a ocakava sa naprava v servise... jasne ze zaruku preberame na seba...
a ze toho zmrsia ani nehovorim...
06:57:36 12.02.2019
suri
-> SO545: hlavne sa teda lúpala tá modrá nemetalíza , aj tak to každý potom prelakuje klasicky bez laku a je to dobre , zbytočné komplikácie
06:55:56 12.02.2019
bouchy
-> maca: Nemyslím, že by to muselo být způsobeno špatným odvětráním, spíš špatnou technologií nebo složením laku. Lak připomínal plátky tenké ohebné folie, tak by asi vypadat neměl, soudě podle toho, jaká je práce odrbat lak se starší škodovky.
20:24:47 11.02.2019
maca
-> bouchy: mam právě kapotu a střechu no :(
15:20:39 11.02.2019
bouchy
-> maca: Jo setkal. Ne teda na OII ale FII první ročník. Prostě to posrali ve výrobě. Začalo to na kapotě (zřejmě kamínky apod) a pak se přidala střecha, kterážto nejprve popraskla ve žlábcích (chyba z výroby), pod trhlinu se dostala voda, sůl a wapka dílo dokonala. Doufám, že to lakýra dá dokupy, společně s milionem dalších ďubek a drápanců. Preferuju ruční mytí, hoodně vody, dokonce to dostávalo i vosk. Nepopírám, že to myju v teple (v horku se nedá) na slunci.
15:07:39 11.02.2019
maca
-> SO545: jj modrá metalíza
20:18:27 10.02.2019
SO545
-> maca 10.02.19 18:33:05: ak je to fabricky lak tak najskor na modrej metalize na modrej hladkej a tusim cervena metla... zle odvetranie medzi vrstvami...to iste plati aj pri oprave.
V neposlednom rade to obcas stretavam na autach ktore chodia na umyvarku a setria na oplachu.
Ta chemia je hnus... Sice cisti na paradu ale zerie to neskutocne.
18:33:05 10.02.2019
maca
Pánové setkal se někdo s tím, že se loupal bezbarvý lak na metalíze? Myslím O2.
Díky
17:23:14 10.02.2019
SO545
-> Milan 136 10.02.19 10:46:22: jasne akosi som riesil O1 alebo G4 tam su aj gulate aj sisate... mam ich doma do slusnu zasobu a menim ich dost casto... na prahoch dostavaju zabrat