skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Jezdite na kole?
21:19:45
29.05.2023
29.05.2023

Syny
-> dragon_cb_cz: Terénem mam osobní rekord asi 63km a cca 700m výškově a byl jsem slušně vyřízenej :)
17:47:12
29.05.2023
29.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> Milan 136 29.05.23 16:52:36: No, teď jsem byl docela příjemně potěšen, jakou kamzíkovitost a rychlost jsem byl stále schopen vyvinout v lesním terénu, ale to je hlavně moje iniciativa, jsem takovej neklid. A od kolegyně, která běhá Predator run, tak jsem akorát po třech km lesem slyšel při mnou vyhecovaném sprintu na další stanoviště: "tyvole, von je malej, ale jak je rychlej".
Já moc na nějaké dlouhé tratě nejsem, ale mám rád členitý terén, dlouhé skoky a seskoky z výšek, rychlý běh terénem, kde je v rychlosti nutno rychle reagovat na překážky, na pevném povrchu pak rychlé sprinty. Bude mi v červnu 43 a myslím, že na tom nejsem špatně, klouby a kolena slouží pořád dobře. Občas mi ale zlobí bolest v levém šlépěti. Přijde mi to jako boční kůstka od malíčku. Ani nevím od čeho. Někdy o tom nevím měsíce, někdy je to nepříjemné. Co na to radíš?
E: sice jiné téma, ale mluvím o běhu.
Já moc na nějaké dlouhé tratě nejsem, ale mám rád členitý terén, dlouhé skoky a seskoky z výšek, rychlý běh terénem, kde je v rychlosti nutno rychle reagovat na překážky, na pevném povrchu pak rychlé sprinty. Bude mi v červnu 43 a myslím, že na tom nejsem špatně, klouby a kolena slouží pořád dobře. Občas mi ale zlobí bolest v levém šlépěti. Přijde mi to jako boční kůstka od malíčku. Ani nevím od čeho. Někdy o tom nevím měsíce, někdy je to nepříjemné. Co na to radíš?E: sice jiné téma, ale mluvím o běhu.
16:52:36
29.05.2023
29.05.2023

Milan 136
-> Jirik_Tuňák1983 29.05.23 15:34:43: Ale neumřel

15:34:43
29.05.2023
29.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 29.05.23 12:36:41: Vidíš, to bych zhruba asi tak 6,6x chcípnul. 

14:48:26
29.05.2023
29.05.2023

U-Geen
-> dragon_cb_cz: najs... ja doufam, ze si letos nejaky to kilecko "v kuse" taky dam...
12:36:41
29.05.2023
29.05.2023

dragon_cb_cz
Plán na sobotu byl jednoduchej - rovinky, mírná intenzita, trénovat vytrvalost, držet se na rovinkách. První polovinu se celkem dařilo, ale pak stačila jedna navigační chyba a nějak se to zvrtlo...
21:02:11
28.05.2023
28.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> venni 28.05.23 20:56:18: To je pravda. Dřív jsem si dovolil na autě s kyvkou taky strašný věci. 

20:56:18
28.05.2023
28.05.2023

venni
-> Jirik_Tuňák1983 28.05.23 20:37:13: kdyby Ti bylo o třeba 25let méně,bral by jsi to úplně jinak.Neřešil by jsi děti,ženu práci.Dnes tyhle 3 věci udělaji hodně.Zrovna včera jsme to po Krály Šumavy řešily.
Jinak je pěkný vidět,že má obutý stejný typ pláště včetně rozměru co jezdim já
Jinak je pěkný vidět,že má obutý stejný typ pláště včetně rozměru co jezdim já

21:52:41
25.05.2023
25.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> Milan 136 25.05.23 19:49:52: Ten komentář. 

19:49:52
25.05.2023
25.05.2023

Milan 136
19:38:57
25.05.2023
25.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> U-Geen 25.05.23 17:36:27: Ta zadní vidlice se docela nadře. 

22:39:30
23.05.2023
23.05.2023

Jarda/felda
22:11:14
22.05.2023
22.05.2023

dragon_cb_cz
-> Jirik_Tuňák1983 21.05.23 20:31:43: No já to taky úplně neplánoval, ale co dělat když má v deseti letech 153 cm 
-> Milan 136 22.05.23 18:16:35: Taky jsem se trochu bál... v dešti uprostřed mraků

-> Milan 136 22.05.23 18:16:35: Taky jsem se trochu bál... v dešti uprostřed mraků

19:52:22
22.05.2023
22.05.2023

Milan 136
19:33:12
22.05.2023
22.05.2023

Jirik_Tuňák1983
19:15:29
22.05.2023
22.05.2023

Milan 136
18:18:42
22.05.2023
22.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> Milan 136 22.05.23 18:16:35: Co je to za kolostroj?
18:16:35
22.05.2023
22.05.2023

Milan 136
Už jsem se trochu bál. A pod kopcem zjistil, že mám vzadu prasklej drát 

18:14:13
22.05.2023
22.05.2023

Milan 136
-> U-Geen 22.05.23 12:30:34: Přesně.
16:42:22
22.05.2023
22.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> palinator 22.05.23 16:26:36: Na silničním jsem jel samozřejmě i rychleji, ale to jsem byl ještě mladej a blbej, což se teď hodně zlepšilo (nebo zhoršilo)? 

16:26:36
22.05.2023
22.05.2023

palinator
-> Syny:
60... Pche
60... Pche

16:24:58
22.05.2023
22.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> Syny 22.05.23 14:42:55: Já mám na tomhle horáku max. 54,6 km/h z kopca, který není ani dlouhý, jako spíše strmější. Na tom jsem po čtyřech cestách do práce mimochodem usmažil ty původní základní destičky a zezrcadlil kotouč. A že by mi z toho sjezdu bylo nějak dobře, to úplně říct nemužu. Ta jeho koloběžka tohle jede po rovině a drží to i v kopci. A jaxem řekl, chodník, cyklostezka, bez helmy. 

14:42:55
22.05.2023
22.05.2023

Syny
-> Jirik_Tuňák1983 22.05.23 13:33:29: Parkrat jsem to na kole z kopce rozslapal na cca 60km/h a stacilo mi. Dalo by se to popsat vselijak, je ne bezpecne. Nedovedu si predstavit takhle upalovat na kolobezce s nekolikanasobne mensima kolama a pritom netouzit po zabiti se :)
13:33:29
22.05.2023
22.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> U-Geen 22.05.23 12:30:34: A taky koloběžky. To je síla. Jeden z našich zaměstnanců má nějakou divokou s výkonným motorem a širokou plošinou. Jezdí kolem 65 km/h. Samozřejmě chodník a cyklostezky, že.....
12:30:34
22.05.2023
22.05.2023

U-Geen
-> Milan 136: tjn... vcera jsem videl blbce na e-fatbiku, jak malem smet na peso-cyklostezce maly dite... prijde mi, ze cyklokultura jde s tema e-bajkama jeste vic dopryc.
11:44:33
22.05.2023
22.05.2023

Milan 136
-> Jirik_Tuňák1983 22.05.23 10:30:21: Což to je jasný.
Nejlepší jsou důchodci na stezce kolem řeky. Letí docela rychle, pomoc naplno, nohama jen lehce točí. Samozřejmě bez helmy
Nejlepší jsou důchodci na stezce kolem řeky. Letí docela rychle, pomoc naplno, nohama jen lehce točí. Samozřejmě bez helmy

11:21:42
22.05.2023
22.05.2023

U-Geen
-> Jirik_Tuňák1983: jasně... fat je ale ve významu zdroje energie kterýho mám fakt dost :-)
11:11:12
22.05.2023
22.05.2023

Jirik_Tuňák1983
10:59:05
22.05.2023
22.05.2023

U-Geen
-> Milan 136: tak furt tam nejakou vlastni silu dodavas... Pujcil jsem si od kamaradky na par set metru do kopce e-bike a nejak me to vubec nebavilo. Tak dokud to pujde, zustanu u Fat-Biku :)
10:30:21
22.05.2023
22.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> Milan 136 22.05.23 10:13:02: Záleží na tom, kolik si nastavíš dopomocníka. 

10:13:02
22.05.2023
22.05.2023

Milan 136
-> Jirik_Tuňák1983 22.05.23 09:25:48: Tak na kole chci sportovat a pohybovat se vlastní silou. Jinak můžeš jet rovnou na motorce, ne?

09:33:48
22.05.2023
22.05.2023

vhml
-> Jirik_Tuňák1983 22.05.23 09:25:48: já jsem zvyklej na kole dojet nejdál do hospody, ale taky jsem si někde u Lipna půjčil s kámošema dámské městské elektrokolo s košíčkem na řidítka a na 50km okruhu v kopci cinkal na sportovce ať uhnou 

09:25:48
22.05.2023
22.05.2023

Jirik_Tuňák1983
Jsem si ještě vzpomněl, že jsem teď jel na poněkud dražším horském elektrokole a musím říct, že se mi to fakt hodně moc líbilo. 
Vědět, jaká je to paráda, tak jsem se před dvěma lety na klasické kolo vysral.
Kolega na něm byl teď o víkendu na 50 km okruhu s bývalými kolegy a na této trase bych s klasikou nejspíše asi tak 8x chcípnul.

Vědět, jaká je to paráda, tak jsem se před dvěma lety na klasické kolo vysral.

Kolega na něm byl teď o víkendu na 50 km okruhu s bývalými kolegy a na této trase bych s klasikou nejspíše asi tak 8x chcípnul.
20:38:31
21.05.2023
21.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 21.05.23 20:24:47: Jooo, na Volvo mám taky v plánu dát brzdiče z XC90 a kotouč 336mm. Ale opět, než se k tomu dokodrcám.
Sice ty původní 305 nebrzdí úplně zle, aspoň jsou široké tuším 36 mm, ale někdy mám pocit, že je to takové hovnové. Tudíž docela chápu, proč tady lidi dávají 330 na koncernová auta.
Sice ty původní 305 nebrzdí úplně zle, aspoň jsou široké tuším 36 mm, ale někdy mám pocit, že je to takové hovnové. Tudíž docela chápu, proč tady lidi dávají 330 na koncernová auta.
20:37:25
21.05.2023
21.05.2023

U-Geen
-> Jirik_Tuňák1983: asi klidne, akurat je ruzovy nedelaj :-(
20:36:33
21.05.2023
21.05.2023

U-Geen
-> dragon_cb_cz: no ja +/- taky, ale vlastne to novy neni :(
20:33:01
21.05.2023
21.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> U-Geen 21.05.23 19:32:55: To je těžký, na autě by ti taky stačily originální plechy a černé nárazníky.
Nebo bys mohl jezdit Swiftem v růžové, jezdil bys? 
Nebo bys mohl jezdit Swiftem v růžové, jezdil bys? 
20:31:43
21.05.2023
21.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 21.05.23 20:27:43: Moc hezké, my si na tohle ještě několik let počkáme. 

20:28:03
21.05.2023
21.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 21.05.23 19:10:42: Bylo to za dobrou cenu, takže je to tam, jinak bych dal klidně ty 180ky. Jak jsem psal, bral jsem poslední kus a 1000,- bych za kotouč nedal, ale těch 459,- ano. Nicméně nepopírám, že s tím někde neprasím a občas si neskočím, to bych zase kecal, je to ale minimum případů. Převaha je vyjížděk na pohodu.
Destičky tyto: www.spoke.cz/force-shiman o-m08-al
Zatím s tím mám najeto pár km. Líbí se mi účinnost a malá ovládací síla. Přesně to jsem chtěl, ne stát při brzdění na předním kolmo, to nebylo cílem. Chtěl jsem hlavně větší účinnost i při klidné jízdě. Ta stará kombinace sračkových kotoučů, destiček a brzdiče nebrzdila vlastně vůbec, ale skutečně vůbec. To bych spíše zlomil páčku.
Destičky tyto: www.spoke.cz/force-shiman o-m08-al
Zatím s tím mám najeto pár km. Líbí se mi účinnost a malá ovládací síla. Přesně to jsem chtěl, ne stát při brzdění na předním kolmo, to nebylo cílem. Chtěl jsem hlavně větší účinnost i při klidné jízdě. Ta stará kombinace sračkových kotoučů, destiček a brzdiče nebrzdila vlastně vůbec, ale skutečně vůbec. To bych spíše zlomil páčku.
20:27:43
21.05.2023
21.05.2023

dragon_cb_cz
Ale zas abych nebyl pesimista, tak nový kolo pro dceru skoro hotový... původně 3x9 Altus, překopáno na 1x11 Deore. Už dorazily i závitníky na kliky, takže protáhnu závity, dám pedály a může se testovat. Akorát leží už týden doma s teplotou 

20:24:47
21.05.2023
21.05.2023

dragon_cb_cz
-> Jirik_Tuňák1983 21.05.23 20:00:06: Jooo, tak v tom druhým souvětí jsme za jedno 

20:00:06
21.05.2023
21.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 21.05.23 19:31:33: To sice nevím, ale je to v plánu. Samozřejmě než se k tomu dokodrcám, tak bude možná maturovat, takže je to takříkajíc stejně jedno. 

19:33:15
21.05.2023
21.05.2023

Matthes, záškodník z TechWebu
-> dragon_cb_cz: Jo no, kluk kvuli tomu neztepla
Nas ma taky boty s ruzovejma prvkama, pac ciste klucici nebyly...
Nas ma taky boty s ruzovejma prvkama, pac ciste klucici nebyly...19:32:55
21.05.2023
21.05.2023

U-Geen
-> dragon_cb_cz: moh by z něho vyrůst buzerantík? :-)
19:31:33
21.05.2023
21.05.2023

dragon_cb_cz
-> Jirik_Tuňák1983: A myslíš, že když jí necháš jak je, že to na funkci rostlináře bude mít vliv? 

19:12:30
21.05.2023
21.05.2023

Jirik_Tuňák1983
Malej poprvé na "dospělém" odráždidle. Odrážedlo je po malé, jen přelakuji vidlici z Candy Pink na jinou barvu, jinak je jak nové.
19:10:42
21.05.2023
21.05.2023

dragon_cb_cz
-> Jirik_Tuňák1983 21.05.23 14:20:38: Hele a co jsi tam dal za desky? Protože tyhle levné Shimana jsou jen pro organiky...
Jinak věřím, že to brzdí cajk, ale 203mm je na tebou popsaný použití absolutní overkill, tobě by bohatě stačily i 160mm... ale whatever, hlavně že to funguje.
Jinak věřím, že to brzdí cajk, ale 203mm je na tebou popsaný použití absolutní overkill, tobě by bohatě stačily i 160mm... ale whatever, hlavně že to funguje.
17:11:04
21.05.2023
21.05.2023

Jirik_Tuňák1983
-> U-Geen 21.05.23 15:46:58: Ano, 185mm, ale nepředpokládám, že tam bude ta vidlice nějak dlouho. Popř. dám RWS.
Ale nejezdím s tím žádný daunhil, ale spíše asfalt, les, polní cesty a tam nějaké zvýšené namáhání nehrozí. Ty staré jsem odpálil na sjezdu na asfaltce.
Ale nejezdím s tím žádný daunhil, ale spíše asfalt, les, polní cesty a tam nějaké zvýšené namáhání nehrozí. Ty staré jsem odpálil na sjezdu na asfaltce.



