
skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Jezdite na kole?
19:33:25
20.08.2023
20.08.2023

kury
-> StepaNoFUN: To se ještě na něčem používá? Já tenhle ventilek teď viděl po hodně letech, když jsem na půdě našel moje BMX 20 z dětství 

11:33:08
20.08.2023
20.08.2023

vhml
-> minno 20.08.23 10:33:18: a namazal jsi patku?
10:37:48
20.08.2023
20.08.2023

StepaNoFUN
-> King: Já nemyslel galuskovej, ale koloventilek s ventilkovou gumičkou.
cdn.kolokram.cz/images/.. ./ventilek-velovlozka-forc e-s-cepickou.jpg
cdn.kolokram.cz/images/.. ./ventilek-velovlozka-forc e-s-cepickou.jpg
10:33:18
20.08.2023
20.08.2023

minno
-> gim 19.08.23 07:25:06: Hm. Som to už skúsil dosť nafúkať (tlak netuším) a nič to nepomohlo.
Ja mám problém dostať plášť hore, je zalezený až pod drážkou ráfika.
Ja mám problém dostať plášť hore, je zalezený až pod drážkou ráfika.
08:20:32
20.08.2023
20.08.2023

King
-> StepaNoFUN 19.08.23 22:00:36: Dela se takova redukce a kdyz vysroubujes "matku" galuskovyho ventilku uplne nahoru (jak se to dela pri pri pumpovani), tak s klasickym manometrem na "autoventilek" tlak zmeris.
22:00:36
19.08.2023
19.08.2023

StepaNoFUN
-> dragon_cb_cz: No ale změřit tlak (pokud není manometr na pumpičce) na "malejch" ventilkách jaksi z jejich principu nelze...
21:59:16
19.08.2023
19.08.2023

dragon_cb_cz
-> Vojťas 18.08.23 22:52:52: Jj normálně manometr na pumpě nebo i samostatný manometr (mám něco od BBB). Přes redukci asi ne, ale jinak stačí aby si ten ventil zmáčkl.
07:25:06
19.08.2023
19.08.2023

gim
-> minno: taky jsem z jara bojoval s osazením nového pláště na ráfek. Jestli si dobře vybavuju tak to byly kevlarový Maxiss Ikon na tubeless ready rafek. Patka gumy nechtěla zaskočit do drážky. Udělal jsem to hybridní metodou toho co píšou kluci. Plášť jsem nafoukal na cca 4-5 bar. V místě, kde nebyl zaskočený jsem ho opřel o zem druhou stranu na kolena a opřít se o něj dost velkou silou a zaskočil. Menší nepřesnosti osazení jsem řešil podobně, ale jen jsem pobouchaval kolem o zem v místě, kde nebyl zaskočený.
05:17:35
19.08.2023
19.08.2023

kury
-> Vojťas: Když pominu manometr na pumpě, tak to měřím třeba timhle.
www.kupkolo.cz/manometr-s chwalbe-airmax-digitalni_z 101787
A jen tak mimo, s tím prohazováním ojetější zadní plášť na předek bych to nepřeháněl. Hlavně předek potřebuje držet v terénu stopu. Když uklouzne zadní kolo, dá se to pochytat.
www.kupkolo.cz/manometr-s chwalbe-airmax-digitalni_z 101787
A jen tak mimo, s tím prohazováním ojetější zadní plášť na předek bych to nepřeháněl. Hlavně předek potřebuje držet v terénu stopu. Když uklouzne zadní kolo, dá se to pochytat.
22:53:38
18.08.2023
18.08.2023

minno
-> Syny:
Mám pred tým rešpekt. Rovnako pred lisom. Ak už treba na to tlačiť príliš veľkou silou, radšej to nechám tak
-> Vojťas: Ech. Tak som aspoň rád, že nie som jediný s týmto trablom
-> dragon_cb_cz 18.08.23 22:45:33: Áno, samozrejme, laboroval som s tým pri podhustenom stave.
Mám pred tým rešpekt. Rovnako pred lisom. Ak už treba na to tlačiť príliš veľkou silou, radšej to nechám tak
-> Vojťas: Ech. Tak som aspoň rád, že nie som jediný s týmto trablom
-> dragon_cb_cz 18.08.23 22:45:33: Áno, samozrejme, laboroval som s tým pri podhustenom stave.22:52:52
18.08.2023
18.08.2023

Vojťas
-> dragon_cb_cz: hele u galuskovyho ventilku se da meřit tlak? já teda pouzivam redukci na autoventilek, tak ze sem vubec v prdeli, ale zajima me jak to funguje normalne.
22:45:33
18.08.2023
18.08.2023

dragon_cb_cz
-> minno 18.08.23 22:02:08: Je potřeba, aby ten plášť ve chvíli kdy s tím laboruješ byl podhuštěný, jak je tam nějaký vyšší tlak tak už s tím nehneš.
Že to bouchne se úplně neboj... max se na plášti udělá boule a vyhodíš ho :)
-> Syny 18.08.23 22:04:02: No to byla narážka na ten dvojnásobnej tlak - že když mám u silničky "provozní" 8 barů (teda... spíš 7 abych nekecal, tak úzký gumy abych dával 8 barů už se dneska nedělají), tak na ten dvojnásobek nemáš šanci se dostat (a jako 15 barů už bych se fakt bál kdybych tu možnost měl)
Že to bouchne se úplně neboj... max se na plášti udělá boule a vyhodíš ho :)
-> Syny 18.08.23 22:04:02: No to byla narážka na ten dvojnásobnej tlak - že když mám u silničky "provozní" 8 barů (teda... spíš 7 abych nekecal, tak úzký gumy abych dával 8 barů už se dneska nedělají), tak na ten dvojnásobek nemáš šanci se dostat (a jako 15 barů už bych se fakt bál kdybych tu možnost měl)

22:41:31
18.08.2023
18.08.2023

Vojťas
Řešil sem to stejný stejnyma metodama. Bez úspěchu. Až sem teda sklopil uši a zašel s tim do cyklo kde sem plášť kupoval... a prostě připojil kompresor a mlatil s tim, páčil a bouchal až si to tam sedlo
Tlak neznámý , ale říkal že to vydrží i 9 atm, že se nemusím bát
Ale na nějakejch probržděnejch ráfcích bych se možná bál 
Tlak neznámý , ale říkal že to vydrží i 9 atm, že se nemusím bát
Ale na nějakejch probržděnejch ráfcích bych se možná bál 
22:04:45
18.08.2023
18.08.2023

Syny
-> minno 18.08.23 22:02:08: Mě kolega vždy říkal, že když už se začínáš bát, že to vybouchne, tak to snese ještě tak 2x tolik 

22:04:02
18.08.2023
18.08.2023

Syny
-> dragon_cb_cz: Mě se to tedy srovnalo vždy a to pochybuju, že tam bylo 8 barů
To tak možná půlka :) Ale je fakt, že na to může mít vliv i tvar pláště. U horáka, kde je guma o dost širší jak ráfek to funguje asi líp než u silnice.
To tak možná půlka :) Ale je fakt, že na to může mít vliv i tvar pláště. U horáka, kde je guma o dost širší jak ráfek to funguje asi líp než u silnice.22:02:08
18.08.2023
18.08.2023

minno
-> Syny: Skúšal som to trochu prehustiť, ale zas nechcem, aby mi to rachlo rovno pred očami a zabilo ma to
-> dragon_cb_cz: Skúsim asi tú mydlovú vodu. Palcami som to skúšal dousadiť, ale asi na to nemám dosť sily.
Za jazdy to cítiť je.

-> dragon_cb_cz: Skúsim asi tú mydlovú vodu. Palcami som to skúšal dousadiť, ale asi na to nemám dosť sily.
Za jazdy to cítiť je.
21:57:23
18.08.2023
18.08.2023

dragon_cb_cz
-> minno 18.08.23 21:44:59: Můžeš zkusit Synyho metodu, ale mě teda nikdy moc nepomohla (možná protože foukat víc než 8 barů úplně nemám čím teda
. Jsou na to kdyžtak i speciální kleště, ale já to většinou nějak dousadil ručně při jen lehce nahuštěném plášti, aby se s ním dalo pracovat... a palcema ho "vytáhnout", "kývat" s ním ze strany na stranu (od patky k patce) atd. Taky pomůže namazat patku mýdlovou vodou.
Ale občas se prostě tolerance ráfku a patky pláště, jejich tvar atd sejdou tak blbě, že je výsledek trochu kompromis. Podstatný je, abys to necítil při jízdě.
. Jsou na to kdyžtak i speciální kleště, ale já to většinou nějak dousadil ručně při jen lehce nahuštěném plášti, aby se s ním dalo pracovat... a palcema ho "vytáhnout", "kývat" s ním ze strany na stranu (od patky k patce) atd. Taky pomůže namazat patku mýdlovou vodou.Ale občas se prostě tolerance ráfku a patky pláště, jejich tvar atd sejdou tak blbě, že je výsledek trochu kompromis. Podstatný je, abys to necítil při jízdě.
21:50:30
18.08.2023
18.08.2023

Syny
-> minno 18.08.23 21:44:59: Poradne to nafoukej, mnohem vic, nez foukas na jezdeni. Akorat v tom zapraska a sedne si to :)
21:44:59
18.08.2023
18.08.2023

minno
Kde robím chybu, alebo v čom je problém?
Prehadzoval som plášte predok za zadok, pretože zadný plášť už bol výrazne viac zodratý, ako predný (bike má 4000 km od kúpy).
Predný plášť sadol na zadok úplne ok na 1. pokus.
Ale zadný na predný ráfik si za toho otca nechce pekne sadnúť. Bočnica plášťa ostane vždy na jednom kúsku (odhadom tak 20 cm z celkového obvodu) akosi viac zalezená v ráfiku a potom to vo výsledku hádže (nie do strán, ale na výšku).
Samotný ráfik je v poriadku, nehádže ani do strán, ani na výšku.
Plášť vyzerá byť tiež Ok.
Ale po nasadení na ráfik a nafúkaní ostane akoby na jednej časti nižší profil ako na zvyšku. Na letmý pohľad to nevidno, ale po roztočení a zmeraní áno. Robí to asi 5 mm.
Už som to zhadzoval a nahadzoval asi 5x, skúšal pootáčať, rukami tomu dopomáhať, aby si to sadlo ako má, ale výsledok zakaždým rovnaký (len na inom mieste).
Neviem o tom, že by to predtým na zadku takto divne sedelo.
Čo s tým? Je to divný plášť, alebo som ja divný?
Prehadzoval som plášte predok za zadok, pretože zadný plášť už bol výrazne viac zodratý, ako predný (bike má 4000 km od kúpy).
Predný plášť sadol na zadok úplne ok na 1. pokus.
Ale zadný na predný ráfik si za toho otca nechce pekne sadnúť. Bočnica plášťa ostane vždy na jednom kúsku (odhadom tak 20 cm z celkového obvodu) akosi viac zalezená v ráfiku a potom to vo výsledku hádže (nie do strán, ale na výšku).
Samotný ráfik je v poriadku, nehádže ani do strán, ani na výšku.
Plášť vyzerá byť tiež Ok.
Ale po nasadení na ráfik a nafúkaní ostane akoby na jednej časti nižší profil ako na zvyšku. Na letmý pohľad to nevidno, ale po roztočení a zmeraní áno. Robí to asi 5 mm.
Už som to zhadzoval a nahadzoval asi 5x, skúšal pootáčať, rukami tomu dopomáhať, aby si to sadlo ako má, ale výsledok zakaždým rovnaký (len na inom mieste).
Neviem o tom, že by to predtým na zadku takto divne sedelo.
Čo s tým? Je to divný plášť, alebo som ja divný?

18:54:37
12.08.2023
12.08.2023

kury
-> Petrson: Tjn. Hezky to zamkl Sundáš mu přední kolo a odneseš to stejně. 

11:26:11
12.08.2023
12.08.2023

dragon_cb_cz
-> StepaNoFUN 10.08.23 21:26:23: Hehe... takovej breaking Ritchey na n-tou 

22:14:35
10.08.2023
10.08.2023

Petrson
-> StepaNoFUN: Jako dobrý, co se mi líbí je na konci jak to uváže kolem sloupu.


21:26:23
10.08.2023
10.08.2023

StepaNoFUN
Takový práce a přtom taková píčovina.... fb.watch/mkYPu4achh
21:56:49
09.08.2023
09.08.2023

Vojťas
-> kury 09.08.23 19:04:52: Jo to je vlastne to stejny jen HT, taky sem na to koukal 

20:30:58
09.08.2023
09.08.2023

Jirik_Tuňák1983
-> Vojťas 09.08.23 16:57:24: Tyvole samá ruka samá noha. 

19:04:52
09.08.2023
09.08.2023

kury
-> Vojťas: U toho jsem si na tebe vzpomněl 

18:58:33
09.08.2023
09.08.2023

kury
-> dragon_cb_cz: Taky mě to napadlo zahodit odpruženou sedlovku. Ale pak když jsem to vlastně viděl, tak jsem si řekl: Kašlat ma to, jezdit a šetřit na něco moderního 

16:57:24
09.08.2023
09.08.2023

Vojťas
Tak na kole vypadám takhle 
Ram XL Rocky mountain Element 50 2020. Bohužel je to ale málo no. Nebo jako dalo by se na tom jezdit, ale...

Ram XL Rocky mountain Element 50 2020. Bohužel je to ale málo no. Nebo jako dalo by se na tom jezdit, ale...
16:09:10
09.08.2023
09.08.2023

dragon_cb_cz
-> StepaNoFUN: Já bych jako vylepšení navrhoval vyhodit tu odpruženou 

15:45:35
09.08.2023
09.08.2023

palinator
-> StepaNoFUN:
Bzučící kotouče... to když na svym kole vezmu pořádně za přední brzdy jak je to zvuk jako bych brzdil paknou o špalky na pneumatice.
Bzučící kotouče... to když na svym kole vezmu pořádně za přední brzdy jak je to zvuk jako bych brzdil paknou o špalky na pneumatice.

13:10:58
09.08.2023
09.08.2023

růža
-> StepaNoFUN: Tak ono to stačí. Teleskopická je v tvém případě zbytečnost. Jen se mi líbila ta hromada nápadů na úpravy a nic jiného mě nenapadlo.
11:10:17
09.08.2023
09.08.2023

StepaNoFUN
-> růža: Mám jen odpruženou.
17:55:56
08.08.2023
08.08.2023

růža
-> StepaNoFUN: Teleskopická sedlovka 

21:20:56
07.08.2023
07.08.2023

StepaNoFUN
-> U-Geen: Zbytečnost. Sjezdy nejezdím a ještě jsem si nešáhnul na limit těhlech brzd.
21:19:52
07.08.2023
07.08.2023

StepaNoFUN
-> U-Geen: Přední vidlice je vzduchová s nastavitelným reboundem, celohliník...
Dál?
Dál?
21:19:07
07.08.2023
07.08.2023

U-Geen
-> StepaNoFUN: čtyřpístky?
21:15:16
07.08.2023
07.08.2023

StepaNoFUN
-> U-Geen: Neco lepšího než hydraulika vpředu 180, vzadu 160?
Jo ještě bych mohl vyměnit zadní kotouč, protože ten přední je ticho a ten vzadu při brždění trochu "bzučí". Ale dá se s tím žít a mám jeden stejnej náhradní...
Jo ještě bych mohl vyměnit zadní kotouč, protože ten přední je ticho a ten vzadu při brždění trochu "bzučí". Ale dá se s tím žít a mám jeden stejnej náhradní...
21:09:07
07.08.2023
07.08.2023

U-Geen
-> StepaNoFUN: tak samozrejme jednoprevodnik se vsemi dusledky :-) Co brzdy? :-)
21:07:54
07.08.2023
07.08.2023

dragon_cb_cz
-> StepaNoFUN: To bys koukal co vzadu můžeš, když se tomu pomůže 

21:06:59
07.08.2023
07.08.2023

StepaNoFUN
-> U-Geen: To smysl nedává. Dneska jsem tam dal novej trojpřevodník. A dozadu můžu jít max o 2 zuby vejš, takže to taky smysl nedává.... Dál?
21:05:27
07.08.2023
07.08.2023

U-Geen
-> StepaNoFUN 05.06.23 19:20:44: treba jednoprevodnik, ale smysl to asi nedava :-)
20:58:11
07.08.2023
07.08.2023

StepaNoFUN
-> U-Geen: Jo? Jakej? Bez výměny rámu...
20:51:14
07.08.2023
07.08.2023

U-Geen
-> StepaNoFUN: myslim ze prostoru k upgradu je tam jeste habakuk :-)
20:43:29
07.08.2023
07.08.2023

Vojťas
-> StepaNoFUN: To až vyzkoušíš, nebo koupíš jiný, tak si řekneš proč si to neudělal už dávno
Ale to už bude pozdě 
Ale to už bude pozdě 
19:41:26
07.08.2023
07.08.2023

StepaNoFUN
-> dragon_cb_cz: Vylučuje... U tohohle jsem dosáhnul plné funkčnosti, věřím, že se na to můžu (jakž takž - přece jen jsem si to servisoval sám) spolehnout a asi na tom není už moc co vylepšovat. Takže pro letošek jsem (snad) s opravama a úpravama skončíl.
Ještě možná budu na tom druhým řešit těch 13-32, ale věřím, že nebudu muset.
Ještě možná budu na tom druhým řešit těch 13-32, ale věřím, že nebudu muset.
19:24:51
07.08.2023
07.08.2023

dragon_cb_cz
-> StepaNoFUN 07.08.23 19:18:14: To pořád ještě nic nevylučuje... bohužel 

19:18:14
07.08.2023
07.08.2023

StepaNoFUN
-> dragon_cb_cz 07.08.23 19:08:36: BTW - koupíš něco jinýho... Tohle mi nikdo nezaplatí a mít víc jak jedno kolo je pro mně blbost...
19:14:36
07.08.2023
07.08.2023

StepaNoFUN
-> dragon_cb_cz: Seru na to. Netunit to ženy kolo, tak jsem tohle už nechal...
19:13:18
07.08.2023
07.08.2023

dragon_cb_cz
-> StepaNoFUN 07.08.23 19:12:43: Dávám tomu měsíc, maximálně dva 


